Czy alkohol i seks są dobrym połączeniem, czy może receptą na katastrofę?

Alkohol potrafi wzbudzić nas ochotę na aktywność seksualną, odprężyć, dodać odwagi i rozluźnić. W niektórych wypadkach faktycznie jest sprzymierzeńcem uniesień miłosnych. Niemniej jednak w zdecydowanej większości przypadków nie tylko niesie ze sobą ryzyko utracenia kontroli, ale również najzwyczajniej w świecie prowadzi do zmniejszenia możliwości seksualnych. W filmach o tematyce romantycznej, zakochani dopiero po wypiciu kilku butelek wina ukazują swoje autentyczne uczucia. Seks praktykowany na ekranie jest naprawdę wyjątkowy, zaś film kończy się zwykle happy endem. Niestety jak to często bywa, fantazje osób tworzących scenariusze mają mało wspólnego ze światem realnym. Alkohol i seks raczej rzadko bywają odpowiednim połączeniem.

Miłosny napój

Niewątpliwie nie będzie też tak, iż już wypicie jednego piwa pozbawi kobietę zdolności do oceny danej sytuacji, zaś mężczyźnie odbierze zupełnie sprawność seksualną (albo też odwrotnie). W małych ilościach alkohol faktycznie może wprowadzać w odpowiedni nastrój i zwiększać ochotę na doznania łóżkowe. Pod warunkiem, iż potrafimy zachować w tym wszystkim umiar. Na romantycznej kolacji najlepiej będzie zaserwować czerwone wino – ma ono pozytywny wpływ na libido i układ krążenia.

Bardzo łatwo jednakże możemy przegapić moment, kiedy ilości spożywanego alkoholu okażą się być zbyt duże. Przeprowadzone badania pokazują, iż nadmierna ilość napojów wyskokowych prowadzi do zmniejszenia popędu seksualnego – pojawić się mogą kłopoty z potencją. Zaburzenia wzwodu są problemem, z którym boryka się aż czterdzieści procent mężczyzn po spożyciu alkoholu. U kobiet dochodzi do zmniejszenia naturalnego nawilżenia w pochwie. Pojawiają się również trudności z osiąganiem orgazmów.

Nawet jeśli się uda, może istnieć pewne zagrożenie

Porażki odnoszone w sypialni, kiedy zawiedzie męski sprzęt, a kobietom mimo podniecenia nie udaje się osiągać orgazmów, to najmniejszy z problemów, który może występować po połączeniu alkoholu i seksu. Pijana para może popaść w dużo poważniejsze problemy, takie jak chociażby:

  • niechciana ciąża – w przypadku upojenia alkoholowego, łatwiej zapominamy o odpowiednim zabezpieczeniu. Skutek tego może stanowić nie tylko nieplanowana ciąża, ale również choroby weneryczne, a nawet i zarażenie wirusem HIV,
  • zdrada – liczne badania pokazały, że zdrady zdarzają się właśnie po spożyciu alkoholu. Krążące w naszej krwi procenty pozbawiają zdolności do podejmowania racjonalnych decyzji. W efekcie puszczają hamulce, które normalnie chronią nas przed skrzywdzeniem drugiej połówki. Aż 23 procent badanych przyznało się do zdrady po spożyciu alkoholu,
  • nieodpowiedni wybór – kiedy zostaniemy odurzeni przez alkohol, możemy odczuwać pociąg do osób, które na trzeźwo nie są dla nas w ogóle atrakcyjne. Tego typu jednorazowe przygody z przypadkową osobą mogą doprowadzić do poczucia wstydu i winy, kiedy procenty wydostaną się już z naszego organizmu. Sytuacja ta jest dużo gorsza, kiedy znamy tę osobę, bo pracujemy z nią na przykład w tym samym zakładzie pracy,
  • brak przyzwolenia na seks – alkohol prowadzi do zaburzeń w możliwości właściwej oceny tego, czy zainteresowana seksem osoba faktycznie podejmuje w pełni przemyślaną i świadomą decyzję. Seks z osobą będącą pod wpływem alkoholu nie jest bezpieczny – niesie bowiem że sobą znamiona zbliżenia bez wyrażenia zgody. W rezultacie, możemy ponieść dużo większe konsekwencje takiego wyskoku, aniżeli wyłącznie leczenie porannego kaca moralnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *